Pompy Ciepła

Pompy Ciepła

Pompy ciepła odzyskują energię promieniowania słonecznego zgromadzoną w ziemi lub powietrzu. Można je porównać do lodówki działającej „na opak” (w odwrotnym kierunku). Schładzają otocznie, a ciepło w sposób bardzo efektywny przekazują do budynku na potrzeby ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej. Transport energii cieplnej ze źródła dolnego (grunt lub powietrze) do górnego (system ogrzewania – c.o. lub podgrzewu wody – c.w.u.) odbywa się poprzez termodynamiczny lewobieżny obieg Carnot’a (pompa ciepła).

Powietrzna pompa ciepła.

Pompy ciepła do podgrzewania wody użytkowej.

Posiadamy w ofercie pompy ciepła Hewalex z własnym zasobnikiem oraz takie, które można podłączyć do istniejącego podgrzewacza. Pompy ciepła PCWU z podgrzewaczem – zasobnikiem wyposażone w nowoczesny sterownik mogą współpracować z innymi źródłami ciepła dla optymalizacji wytwarzania wody użytkowej. Podgrzewacz wykonany ze stali nierdzewnej zapewnia utrzymanie wysokiego poziomu higieny i trwałości w całym okresie eksploatacji.
Pompa ciepła PCWU 2,5kW wykorzystuje ciepło zawarte w powietrzu zewnętrznym lub wentylacyjnym do wysoko efektywnej produkcji ciepłej wody użytkowej. Powietrze wylotowe z pompy ciepła ma temperaturę o 5-10°C niższą i może być używane do schładzania pomieszczeń w okresie letnim. Pompa ciepła PCWU 2,5kW jest kompletnym urządzeniem wykorzystującym OZE oferującym najwyższy pakiet możliwości do ogrzewania wody użytkowej. Współpracując ze mną nie musisz decydować się na rozwiązania jednej marki. Jako Twój doradca przedstawię Ci panele/kolektory kilku wiodących firm. Doradzę, która z nich najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Najważniejszy jesteś Ty jako Klient i dobranie właściwych rozwiązań, nie producent.
Zamknij